III. BKMS odbył się

24 - 25 listopada 2015 r.

na Stadionie Energa Gdańsk

PRELEGENCI

Zmień język

          Bożydar Iwanow jest dziennikarzem sportowym, obecnie pracuje w Polsacie.

 

Absolwent VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją działalność jako dziennikarz zaczynał od 1991 w TVP3 Katowice w programie "Strych" poświęconej muzyce heavymetalowej oraz podjął współpracę z Metal Hammerem.

W czasie studiów rozpoczął pracę dziennikarską w katowickim ośrodku regionalnym Telewizji Publicznej. W 1997 był już w redakcji sportowej TVP w Warszawie. W 1998 roku przyszedł czas na pierwsze wyróżnienie: jako komentator TVP2 pojechał na mistrzostwa świata do Francji. Zaś rok później wystąpił w roli najmłodszego w historii telewizji polskiej sprawozdawcy sportowego finału europejskiego pucharu. W 1999 przeniósł się do nowo utworzonej stacji Wizja Sport.

Na antenie Wizji Sport komentował eliminacje do mistrzostw świata, które zakończyły się powrotem Polaków na mundial po 16 latach nieobecności,

Po upadku nadawcy, znalazł zatrudnienie w 2002 w Polsacie.

Oprócz komentowania zajmuje się także prowadzeniem studia podczas meczów piłki nożnej. Na antenie Polsatu Sport komentuje oprócz Ligi Mistrzów także Eredivisie. W karierze komentatorskiej był już na trzech Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 1998 (TVP), 2002 i 2006 (Polsat). Komentował Mistrzostwa Europy 2008 oraz prowadził studio Euro 2008. Komentował również liczne spotkania Champions League.

W 2006 roku został po raz pierwszy nominowany do nagrody "Dziennikarz Roku". Zaś w 2009 roku zajął wysokie trzecie miejsce w rankingu na najlepiej ocenianych komentatorów opublikowanym przez "Rzeczpospolitą".