III. BKMS odbył się

24 - 25 listopada 2015 r.

na Stadionie Energa Gdańsk

PRELEGENCI

Zmień język

        Andrzej Bojanowski pełni funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Gospodarczej oraz Prezesa Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich.


Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności finanse i bankowość, pisząc pracę magisterską pt.: „Rola banków komercyjnych w finansowaniu projektów inwestycyjnych”.

Przez 7 lat pracował w bankowości z czego przez 5 lat w Banku Pekao SA, gdzie piastował m.in. stanowisko dyrektora do spraw klienta korporacyjnego i dyrektora oddziału ds. bankowości indywidualnej. Od sierpnia 2003 r. pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., zaś od stycznia 2006 r. do grudnia 2008 r. piastował stanowisko skarbnika Miasta Gdańska.

Obecnie jest zastępcą Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Gospodarczej i odpowiada m.in. za procesy inwestycyjne w mieście – inżynierię finansową Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, w tym zrównoważony rozwój gospodarczy Miasta Gdańska oraz pozyskiwanie środków z funduszy EU. Sprawuje także nadzór właścicielski w zakresie spraw merytorycznych prowadzonych przez Wielofunkcyjną Halę Sportowo - Widowiskową Gdańsk - Sopot Sp. z o.o

Zainteresowania Andrzeja Bojanowskiego to w głównej mierze leasing i faktoring, ale także turystyka, wędkarstwo i sport. Przez 15 lat uprawiał z sukcesami piłkę ręczną – zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz awansując do ekstraklasy seniorów.