III. BKMS odbył się

24 - 25 listopada 2015 r.

na Stadionie Energa Gdańsk

ORGANIZATORZY

Zmień język


Gdańsk
to największy ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny polskiego Wybrzeża, stolica ponad milionowej aglomeracji miejskiej oraz zamieszkałego przez ponad 2,2 miliony mieszkańców województwa pomorskiego, które wg najnowszych badań socjologicznych jest jednym z najzamożniejszych regionów w Polsce.

Gdańsk leży na przecięciu szlaków morskich Morza Bałtyckiego z lądową częścią VI Transeuropejskiego Korytarza Transportowego. Jest ważnym węzłem komunikacyjnym o międzynarodowym znaczeniu: posiada międzynarodowy port lotniczy, sieć połączeń kolejowych i drogowych oraz najgłębszy i jeden z największych na Bałtyku portów. Gdańsk jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych, co pozwala aktualnie na realizację dużych inwestycji infrastrukturalnych, przede wszystkim z zakresu komunikacji drogowej.

W województwie pomorskim działa ponad 225 tysięcy przedsiębiorstw, z czego około 60 tysięcy w Gdańsku. Miasto od lat plasuje się w czołówce rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast wojewódzkich, a także na 1 miejscu w rankingach jakości rynku pracy, głównie  ze względu na wysoki poziom wykształcenia pracowników. W 21 gdańskich uczelniach studiuje blisko 64 tysiące studentów.

Gdańsk to nie tylko ważny ośrodek biznesowy, ale jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych w Polsce. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz różnorodność możliwości aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 km czystych szerokich plaż) sprawiają, iż co roku miasto odwiedza ok. 1,4 mln turystów zagranicznych i ponad 5,9 mln turystów krajowych.

To także bursztynowa stolica świata: co roku odbywają się tu dwie największe na świecie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberiff (450 firm z Europy, kupcy z ponad 50 krajów świata; impreza branżowa) oraz Międzynarodowe Targi Bursztynu Ambermart (impreza otwarta dla publiczności). W Gdańsku znajduje się też jedyna i niepowtarzalna, pełna uroku i magii ul. Mariacka - z największą ilością sklepików z zachwycającą bursztynową biżuterią na świecie.