III. BKMS odbył się

24 - 25 listopada 2015 r.

na Stadionie Energa Gdańsk

PRELEGENCI

Zmień język

        dr Tomasz Chamera pełni funkcję Dyrektora Sportowego w Polskim Związku Żeglarskim w Warszawie

 

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz studia podyplomowe na kierunku menedżer sportu i oraz psychologia sportu. Jest doktorem nauk o kulturze fizycznej.

Jest wykładowcą i kierownikiem Zakładu Teorii i Metodyki Żeglarstwa oraz specjalizacji trenerskiej i instruktorskiej w żeglarstwie sportowym i windsurfingu oraz na AWFiS w Gdańsku.  Organizuje i prowadzi seminaria i kursy dla trenerów, sędziów międzynarodowych, instruktorów sportu, instruktorów żeglarstwa w kraju i za granicą. Jest sędzią licznych imprez rangi mistrzostw międzynarodowych w żeglarstwie. Organizuje wiele imprez międzynarodowych, w tym m. in. Gdynia Sailing Days.

Menedżer i kierownik reprezentacji Polski w żeglarstwie podczas m. in.: Regat Pucharu Świata w żeglarstwie (od 2001 r.); Mistrzostw Świata klas olimpijskich ISAF – Perth, Australia, 2011 (2 medale), Igrzysk Olimpijskich (koordynator przygotowań): Ateny, Grecja (2004, 1 medal); Qingdao, Chiny, (2008); Weymouth, Wielka Brytania (2012, 2 medale), Londyn (2012, 2 medale)

Od 2004 r. reprezentuje PZŻ we władzach Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF (aktualnie członek Komisji Rywalizacji Sportowej – Events, oraz przewodniczący Komisji ds. Zarządzania i Organizacji Regat – Race Management Sub-Committee, członek Zarządu – Council ISAF).

Instruktor międzynarodowy ISAF w zakresie organizacji i prowadzenia regat żeglarskich. Członek Rady ds. Kształcenia Kadr Kultury Fizycznej MSiT. Członek Zespołu ds. Strategii Sportu Polskiego przy MSiT.